Студпортал - сайт студентов о высшем образовании и студенческой жизни, студенческий форум, онлайн тесты для студентов.
Banner_1
Студпортал / Студпортал / Права студента / Кінець безоплатної освіти?

Кінець безоплатної освіти?

Кінець безоплатної освіти?
Ідеї Київської влади щодо приватизації шкіл порушує рекордну кількість законів. Так вважають юристи незалежного українського центру правових ініціатив і експертиз "Права держава". (Нещодавно у ході зустрічі із представниками навчальних закладів, що проходила в КМДА, мер Києва Леонід Черновецький заявив, що має намір приватизувати всі навчальні заклади, розташовані на території міста).

Київська міська державна адміністрація претендує на встановлення особистого рекорду з порушення законодавства: ідея щодо приватизації навчальних закладів суперечить Конституції, трьом законам України і рішенню Конституційного Суду.

Спеціалісти "Правової держави" відзначають, що в законодавстві немає виписаного порядку приватизації освітніх закладів. Для цього доведеться діяти через передбачені всіма законами про освіту ліквідацію та реорганізацію, до яких, однак, установлено певні вимоги. Наприклад, другий абзац частини шостої статті 16 Закону України "Про дошкільну освіту" передбачає: "Реорганізація або ліквідація діючих комунальних дошкільних навчальних закладів... допускається лише за згодою територіальної громади (загальних зборів) села, селища, міста або на підставі результатів місцевого референдуму". Норма відтворена в пункті 30 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Тобто за законом, не можна ані ліквідувати, ані реорганізувати наявні дитсадочки без згоди територіальної громади, вираженої в рішенні не місцевої ради чи її виконавчого органу, загальних зборів або місцевого референдуму.

Частина третя статті 27 Закону України "Про вищу освіту" передбачає: "Мережа вищих навчальних закладів державної і комунальної форм власності визначається Кабінетом Міністрів України відповідно до соціально-економічних та культурно-освітніх потреб у них".

Тобто наявну мережу комунальних вишів не можна змінювати, зокрема через приватизацію, без відповідного рішення Кабінету Міністрів.

У своїй цілісності ідея мера також суперечить важливим загальним правовим нормам, насамперед статті 53 Конституції України, особливо її частині 2: "Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов'язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам. Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі".

Відсутність державних і комунальних навчальних закладів унеможливить виконання вимоги обов'язкової загальної середньої освіти, наголошують юристи. Так, у пункті 6 мотивувальної частини Рішення в справі про доступність і безоплатність освіти Конституційний Суд України констатував: "У контексті положень статті 53 Конституції України, які передбачають обов'язковість повної загальної середньої освіти (частина друга), забезпечення доступності і безоплатності повної загальної середньої освіти покладає на державу обов'язок створити умови для безоплатного здобуття такої освіти в державних і комунальних навчальних закладах (частина третя)... Виходячи з того, що безоплатність і доступність повної загальної середньої освіти в державних і комунальних навчальних закладах пов'язані з її обов'язковістю, держава повинна фінансувати у повному обсязі процес навчання учнів у межах Державного стандарту загальної середньої освіти".

Отже, приватизація всіх або більшої частини київських шкіл була б очевидно неконституційною, наголошують експерти права.

Приватизація всіх вузів зробить абсолютно неможливим одержати безоплатну освіту навіть на конкурсній основі в колишніх комунальних вузах, що теж не зовсім узгоджується з Конституцією.


Поделиться в Твиттере Поделиться в Livejournal


"Кінець безоплатної освіти?" можно
распечатать распечатать или отправить другу отправить другу
Код для вставки статьи на сайт, блог или форум:


24.02.2009 эту статью опубликовал Oughtem. Чтобы опубликовать свою статью авторизируйтесь или зарегистрируйтесь

Навигация

Студпортал
  Студенческие новости
  Новости сайта
  Советы студентам
  Шпаргалки
      Шпаргалки 9 класс и 11 класс
      Шпаргалки для студентов
  Онлайн тесты
      Мужские онлайн тесты
      Тесты для девушек онлайн
      ЕГЭ - тесты онлайн
      Тесты для мужчин и женщин
      Тесты ЗНО онлайн
  Софт студента
  Права студента
  Чернобыльская стипендия: анализ Чернобыльского закона и начисление Чернобыльских льгот в Украине
  Как закосить от армии и получить освобождении от службы в армии на законных основаниях?
  15 суток или что такое административный арест и задержание. Отличия между административным и уголовным арестом и задержанием.
  В Украине оформить разрешение и купить травматическое оружие, стреляющее резиновыми пулями, для самообороны будет проще!
  Кінець безоплатної освіти?
  Перевод в другой вуз: правила перевода и порядок перевода в вуз
  Дополнительные отпуска для работающих студентов
  Взыскание алиментов на период обучения: образец заявления
  Поборы в школе: законен ли вообще сбор денег в учебных заведениях?
  Права и обязанности жителей общаги
  Внутренний распорядок общаги
  Государственная служба занятости
  Осмотр в магазине
  Алименты после 18 лет - алименты на студента
  Если право нарушено
  Учебный процесс: права студента
  документы для приёма на работу
  ваши права на экзамене
  Работа для студентов
  Кухня студента
  Фильмотека
  Игры
      Alawar игры
      Флеш-игры
  Внешнее независимое тестирование
      Тестирование 2012
      Тестирование 2011
      Результаты тестирования 2010
      Результаты тестирования 2011
      Тестирование 2010
      Тестирование 2009
  Правила дорожного движения
  Бухгалтерский учёт для студентов
  Студенческие сайты

Banner_2

Теги

Нет тегов