Студпортал - сайт студентов о высшем образовании и студенческой жизни, студенческий форум, онлайн тесты для студентов.
Banner_1
Студпортал / Студпортал / Студенческие новости / Вчора по всій Україні для абітурієнтів відчинили двері приймальні комісії інститутів та університетів

Вчора по всій Україні для абітурієнтів відчинили двері приймальні комісії інститутів та університетів

Вчора по всій Україні для абітурієнтів відчинили двері приймальні комісії інститутів та університетів
Цього дня з нетерпінням чекали і майбутні студенти, і їхні батьки. І хоч деякі зміни правил вступу до вищих навчальних закладів викликали у суспільстві неабияке обурення (приміром, врахування середнього балу шкільного атестата), більшість нововведень все ж дали позитивні результати. Отже подивимось, як стартувала вступна кампанія-2010 у провідних вишах і чи полегшили зміни роботу приймальних комісій.

Настала гаряча пора

Для державних навчальних закладів вступний ажіотаж 15 липня розпочався задовго до відкриття приймальних комісій - юнаки та дівчата, не чекаючи на 9.00, ще вдосвіта почали збиратися біля їхніх дверей.

"Ми напередодні приїхали з Львівщини - донька хоче поступати до університету Шевченка на філологію, тож раненько взяли таксі, щоб зайняти чергу і в той же день здати документи, - говорить мама випускниці Марія Данильчук. - На наше здивування тут уже були люди, тож сподіваємося, що до обіду потрапимо".

Попри літню спеку, з кожною годиною черга за освітою росте на очах. "Коли ми о восьмій прийшли на роботу, вже зібрався натовп чоловік з п'ятдесяти, а коли відчинили двері о 9-й ранку, людей було ще більше, - розповідають "УК" в приймальній комісії КНУ ім. Т. Шевченка. - Загалом маємо працювати до 19 години, але бачимо, що навряд чи впораємося до цього часу - стільки бажаючих! Тож, аби пришвидшити процес прийому документів, залучили до роботи кого тільки могли.

Скільки часу йде, щоб оформити одного абітурієнта, в приймальній комісії Національного авіаційного університету сказати точно не можуть: "У кожного випускника - своя ситуація. Написати заяву та здати документи - це одне, а якщо дитина має якісь пільги, часу треба більше. А ще майже кожен має якісь уточнюючі запитання".

У регіонах теж гаряче, проте якщо в столиці абітурієнти в державних вишах штурмують майже всі напрямки, там віддають перевагу лише престижним. "Ми з донькою цілий день провели в приймальній комісії в нашому Донецькому університеті, документи беруть ще з минулого тижня, - розповідає мама випускниці Наталія Біловицька. - Два дні тому були невеликі черги, бо не всі знали, що можна прийти раніше. А вчора, наприклад, щоб здати документи на факультет журналістики, люди стояли цілісінький день. Ми встигли здати документи тільки на філологічний - аж близько 18-ї години, а щоб здати на інший - треба знову день простояти! До речі, на деякі факультети черг не було - дивно, що серед них економіка та психологія".

Дозування вишів

Цьогоріч випускники і їхні батьки перенервували ще до старту гарячої пори. Якщо більшість випускників самостійно роздрукували свої результати та спокійно розмірковували, в який саме університет їх нестимуть, кілька тисяч абітурієнтів, які подали апеляції, щодня знервовано чекали на рішення апеляційної комісії - до 15 липня залишались лічені дні. "Дуже хвилювалася, тому що всі ці дні впритул до початку вступної очікувала на рішення апеляційної комісії з тестування, - ділиться Наталя з Броварського району Київської обл. - Думала, все - не встигну отримати результат і здати документи!"

Зрозуміти дітей неважко - відтепер всього за тиждень треба встигнути віднести сертифікати й атестати одразу в кілька вишів. Стислі строки, перш за все, пов'язані з тим, що торік випускники буквально брали штурмом приймальні комісії, подаючи сертифікати у безліч вишів і на десятки спеціальностей - за принципом: а раптом кудись і пройду на бюджет! Тож тепер кожен абітурієнт зможе віднести документи лише в 5 українських ВНЗ і максимум на 3 спеціальності.

Обмеження чекають і на пільговиків, оскільки під час минулорічної вступної кампанії вони будь-що пробивалися у провідні державні університети і навіть з мізерною кількістю тестових балів витісняли з бюджетних місць вундеркіндів із "золотими" сертифікатами. Тому зараз, щоб пройти поза конкурсом, пільговики мають можливість подати оригінали документів лише до одного вишу, а в решті вищих закладів такі абітурієнти будуть конкурувати на загальних засадах.

Іспити будуть!

Щоб незабаром отримати омріяний студентський квиток, у приймальній комісії треба особисто пред'явити паспорт та власноруч написати заяву про вступ до навчального закладу, де вказати напрям підготовки і форму навчання, додати документ про здобутий освітній рівень або його завірену копію, медичну довідку, кольорові фотокартки. Також подати сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти (або його копію) з оцінками предметів, визначеними правилами прийому ВНЗ на відповідний факультет. До речі, з профільних дисциплін у абітурієнта повинен бути тестовий результат не нижче 180 балів, а з непрофільних - можна мати навіть менше 124-х, хоч деякі виші встановили прохідний бал не нижче 140. Якщо ж ви складали тестування ще у 2008 або 2009 роках - не біда, сміливо можете нести свої сертифікати до обраного ВНЗ - їх обов'язково приймуть! У будь-якій приймальній комісії тестові бали в роздрукованому абітурієнтом сертифікаті звіряють з базою даних УЦОЯО. Якщо ці дані раптом не співпадуть - ваш сертифікат не візьмуть в жодному вітчизняному виші.

Одначе деяких абітурієнтів, які взагалі не складали тестування, але дуже прагнуть знань, теж можуть зарахувати до студентських лав. Приміром, в Університеті Шевченка приймуть документи без сертифікатів у військовослужбовців Збройних сил України та інших правоохоронних органів при вступі на денну форму навчання і у військовослужбовців-контрактників - на заочне відділення, у тих, хто цього року звільнився зі строкової служби в армії, а також у людей, які через серйозні захворювання не мали змоги пройти тестування. Всі абітурієнти, які потрапляють під будь-яку з цих категорій і не мають у кишені сертифіката, натомість складатимуть вступні іспити.

У будь-якому разі краще нести документи в державні виші - там хоч гарантовано по закінченні навчання можна отримати диплом державного зразка, а в комерційних закладах є ризик взагалі залишитися ні з чим.

Майстри ракет дешевші

Якщо ж і з пільгами, і з тестовими балами у вас сутужно, доведеться вступати на контрактну основу. Найпопулярнішим серед абітурієнтів залишається юридичний напрямок. Скажімо, в КНУ ім. Т. Шевченка на юриста вивчать за 30 тис. грн. на рік, а у Львівському нацуніверситеті ім. І. Франка - дешевше, всього трішки більше 19 тис. грн. Економістом сьогодні можна стати за 12,5 - 28,5 тис. грн у ВНЗ столиці і за 6,5 - 14,5 тис. грн - у регіонах. Якщо ж бажаєте обрати більш цікаву професію - приміром, майструвати літаки чи ракети для космонавтів, - вас чекають на факультеті авіа- та ракетобудування. У столичному НАУ цій спеціальності навчать всього за 10,2 тис. грн на рік.

Стати філологом теж не проблема - в КНУ ім. Т. Шевченка навчання слов'янським мовам коштуватиме цього року 13,1 тис. грн, західним і східним - окремо по 23 тис. грн в рік. У Києво-Могилянській академії навчання на філологічному факультеті контрактнику обійдеться в 16,850 тис. грн. Популярним також напрямком є політологія, але майбутнім політологам доведеться викласти вже 25 тис. грн на рік.

Загалом в інститутах та університетах обіцяють оприлюднити результати зарахування вступників не пізніше 10 серпня за державним замовленням і не пізніше 25 серпня - для контрактників.

А поки що для забезпечення контролю за проведенням вступної кампанії та оперативного реагування на протиправні дії Міносвіти відкрило багатоканальну "гарячу лінію", куди можна звернутися за телефоном (044) 486-28-49. Окрім цього, з 15 липня у приміщенні міністерства за адресою проспект Перемоги,10 почала роботу приймальня громадян.



Поделиться в Твиттере Поделиться в Livejournal


"Вчора по всій Україні для абітурієнтів відчинили двері приймальні комісії інститутів та університетів" можно
распечатать распечатать или отправить другу отправить другу
Код для вставки статьи на сайт, блог или форум:


19.07.2010 эту статью опубликовал Oughtem. Чтобы опубликовать свою статью авторизируйтесь или зарегистрируйтесь

Навигация

Студпортал
  Студенческие новости
  Заказывать ли курсовые работы или писать самому?
  Дизайн интерьера дома
  Программы высшего образования за рубежом
  ЕвроПеревод
  Бондаренко прокомментировал ситуацию с дипломами
  Бюро переводов
  Министр встретился с выпускниками
  Прокурор Казани предложил способ остановить поборы в школах
  Снег - не помеха для ВНО
  Внимание! Открыт раздел тестов ЗНО онлайн! Пройти пробное тестирование ЗНО можно прямо сейчас!
  Россия начинает войну с "липовыми" дипломами
  Успеваемость в ВУЗе или подработка?
  Studcamp NAU - актуальный способ подачи информации для развития личности
  Кибер Битва ВУЗов
  Работа для студентов за рубежом - с переводом в зарубежный университет.
  Просто поржать :)
  Доигрались! Брать деньги со студентов ни за что не получится!
  Правила приём документов в ВУЗы 2012
  Для получений бакалавра достаточно будет экзамена
  Сравнение броузеров: ИЕ тягается с Мозиллой и Хромом
  В школу придёт Skype
  Даёшь стипуху 2012!
  Конкурс на участь у молодіжному освітньому семінарі «АгроПерспектива»
  Человеку, на котором отрабатывала удар для Табачника, я разбила очки
  Учитель - наставник, а не прислуга!
  Сегодня 1 сентября - Украина празднует день знаний ‎
  Новости сайта
  Советы студентам
  Шпаргалки
      Шпаргалки 9 класс и 11 класс
      Шпаргалки для студентов
  Онлайн тесты
      Мужские онлайн тесты
      Тесты для девушек онлайн
      ЕГЭ - тесты онлайн
      Тесты для мужчин и женщин
      Тесты ЗНО онлайн
  Софт студента
  Права студента
  Работа для студентов
  Кухня студента
  Фильмотека
  Игры
      Alawar игры
      Флеш-игры
  Внешнее независимое тестирование
      Тестирование 2012
      Тестирование 2011
      Результаты тестирования 2010
      Результаты тестирования 2011
      Тестирование 2010
      Тестирование 2009
  Правила дорожного движения
  Бухгалтерский учёт для студентов
  Студенческие сайты

Banner_2

Теги

Нет тегов