Студпортал - сайт студентов о высшем образовании и студенческой жизни, студенческий форум, онлайн тесты для студентов.
Banner_1
Студпортал / Студпортал / Студенческие новости / Тести: у лідерах історія і математика

Тести: у лідерах історія і математика

Тести: у лідерах історія і математика

Бажання взяти участь у зовнішньому оцінюванні, виявили 433 554 особи - на 28 427 осіб менше, ніж торік, оскільки зменшилась кількість випускників загальноосвітніх навчальних закладів. Найбільше тестів абітурієнти складатимуть з історії України та математики. Найменше - з іспанської мови. Якою буде цьогорічна процедура зовнішнього оцінювання? - на це та інші запитання "УК" відповідає директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

- Ігоре Леонідовичу, в яких областях найбільше бажаючих стати студентами?

- У Донецькій та Дніпропетровській. Проте якихось висновків з цієї статистики не варто робити. Здобувати вищу освіту -право кожного. Як ним скористається людина - її особиста справа. Це ж можна сказати й про людей 60-річного віку, а їх сто осіб, які виявили бажання перевірити свої знання. Законодавство не обмежує віковий доступ до освіти.

- Яке запитання вам найчастіше ставлять користувачі Інтернету?

- Цікавляться змінами в умовах прийому до вищих навчальних закладів. Але про все це слід дізнаватись у приймальних комісіях вишів.

- А чи будуть зміни в процедурі тестування?

- Ні. Вона традиційна. Для ознайомлення всі бажаючі мали змогу пройти пробне тестування. На нашому сайті є інформація, яка знайомить з процедурою.

- Багатьох турбує оприлюднене раніше повідомлення про скорочення мережі пунктів тестування: чи не ускладнить це доступ абітурієнтів до місця оцінювання їхніх знань?

- 20 квітня на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти розміщено інформацію про дислокацію всіх пунктів тестування. Розмістити їх прагнули так, щоб розташовувались від абітурієнта не далі 50-70 кілометрів. Пригадайте, як ми свого часу за сотні кілометрів їхали вступати. Погодьтесь, що права нинішніх кандидатів у студенти не ущемлено. Скорочення пунктів обумовлено кількома причинами. Менше стало абітурієнтів, а ми повинні бережно витрачати бюджетні кошти.

- Чи вплинув на підготовку до роботи дозвіл абітурієнтам обирати мову, якою хочуть складати тести?

- Реєстрацію подовжено на тиждень. За цей час прийняли лише вісім тисяч заяв. Абітурієнти мають змогу складати тести - кримськотатарською, молдавською, польською, російською, румунською, угорською мовами. Виявили бажання отримати тестові завдання російською мовою з історії України 85 005 осіб, з математики 77 353 особи. На другому місці за кількістю запитів тести з перекладом угорською мовою. Їх виявили бажання отримати 424 особи. Усі запити абітурієнтів щодо надання їм тестів, перекладених однією із зазначених вище мов, будуть задоволені в повному обсязі.

- Чи є якісь особливості для тих, хто складатиме тести не українською мовою?

- Ніяких. Така людина отримає тестовий зошит українською мовою і переклад мовою, яку обрала.

Працювати може з будь-яким. Головне, щоб такий абітурієнт сів на місце, визначене для нього, - бо саме туди буде адресовано переклад.

- Регіональними центрами оцінювання якості освіти видано 815 довідок особам, яким через стан здоров'я не можуть створити умов для проходження тестування. Що їм робити?

- Звертатись до приймальних комісій вищих навчальних закладів. Саме вони вирішуватимуть, у якій формі інвалід проходитиме випробовування.

Це підкреслює те, що зовнішнє незалежне оцінювання не є в Україні всеохоплюючим, воно не витіснило традиційну вступну кампанію. Торік до вищих навчальних закладів зараховано 494 тисячі студентів. І лише 288 тисяч - за результатами тестування.

- Хто його не проходив?

- Випускники університетів 1-2 рівнів атестації, технікумів, які вступали на другий курс інституту, вчорашні солдати.

- Згідно з умовами прийому до вищих навчальних закладів, вступні екзамени до них проводяться з 23 до 31 липня. Чи складатимуть їх ті, хто пройшов ЗНО?

- Екзамени передбачені для тих, хто не проходитиме незалежне оцінювання. Додаткові випробування передбачені лише для тих, хто вступатиме на творчі спеціальності (артисти, художники, журналісти тощо).

- Дехто боїться, що до тестування не допустять через незадовільну характеристику, яку обіцяють порушникам дисципліни в школі. Чи можливо таке?

- Перепусткою до оцінювання є реєстрація. Всіх, хто її пройшов, на пунктах тестування чекають з 2 до 23 червня.

- Що робити тим, хто не погодиться з результатами оцінювання?

- Подавати апеляцію.

- Дехто шукає на базарах відповіді на тести...

- Так було і в попередні роки. Але то марні зусилля і викинуті на вітер гроші. Витоку інформації про тести всі ці роки не було.

- Тим часом окремі учні скаржаться, що у шкільних підручниках є відповіді не на всі тестові завдання...

- Так можуть стверджувати лише несумлінні учні, тести відповідають шкільним програмам і підручникам.

- Роботи перевірятимуть комп'ютери і педагоги?

- Так. Але все робитиметься оперативно і об'єктивно. Уже через кілька годин після завершення перевірки кожен абітурієнт на своєму сайті зможе знайти оцінку.

- Що стверджує досвід попередніх років чи вищі результати випускників ліцеїв та гімназій, ніж звичайних шкіл?

- Не берусь стверджувати, що якийсь заклад кращий. Радий, що нам довіряють. Але лише за результатами тестування не можна оцінювати школу.

- Чималий резонанс викликав дозвіл університетам приймати документи від абітурієнтів, які з непрофільного предмета набрали менше 124 балів...

- Я завжди не підтримував встановлення такої межі - немає її наукового обгрунтування. Треба говорити не про кількість балів, а якість вищої освіти. Незалежне оцінювання показує, що знає абітурієнт. Університет має вибирати. Там повинні вирішувати: чи гроші потрібні, чи кваліфіковні спеціалісти? На жаль, планку вимог у багатьох навчальних закладах опустили дуже низько. Чи не тому жодного українського університету немає серед кращих у світовому рейтингу? І не буде, якщо всім байдуже, кого брати на навчання.

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ЗНО-2010

АДРЕСИ РЕГІОНАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ

ЗА КРОК ДО ВИПРОБУВАННЯ

Участь у пробному тестуванні з української мови і літератури в Запоріжжі взяли майже 800 школярів, 847 випробували себе на тестах з математики та історії України. Дещо менша кількість майбутніх випускників шкіл - близько 300 - спробували свої сили в хімії та іноземних мовах. А ще 250 школярів здавали пробні тести з біології, фізики та географії. Заходи проводилися на базі двох вишів та двох загальноосвітніх шкіл.

- Участь у пробному тестуванні, - коментує методист навчально-методичного центру управління освіти і науки Запорізької міськради Людмила Яновська, - надає школярам величезного позитивного досвіду і навичок. Майбутні випускники знайомляться із процедурою зовнішнього незалежного тестування, завчасно психологічно готуються до випробувань. Вони навчаються, ознайомившись із структурою тестових завдань, раціонально розпланувати час для їх виконання. Також можуть виконати роботу над помилками - проаналізувати недоліки, яких припустилися на пробному тестуванні.

До речі, результати такого тестування його учасники визначали самостійно після виконання всіх завдань. Для цього по завершенні процедури їм була надана можливість ознайомитися із правильними відповідями.

Запорізькі освітяни планують повторити такий захід ще раз, перш ніж розпочнеться офіційна державна кампанія із незалежного зовнішнього тестування.Поделиться в Твиттере Поделиться в Livejournal


"Тести: у лідерах історія і математика" можно
распечатать распечатать или отправить другу отправить другу
Код для вставки статьи на сайт, блог или форум:


28.04.2010 эту статью опубликовал Oughtem. Чтобы опубликовать свою статью авторизируйтесь или зарегистрируйтесь

Навигация

Студпортал
  Студенческие новости
  Заказывать ли курсовые работы или писать самому?
  Дизайн интерьера дома
  Программы высшего образования за рубежом
  ЕвроПеревод
  Бондаренко прокомментировал ситуацию с дипломами
  Бюро переводов
  Министр встретился с выпускниками
  Прокурор Казани предложил способ остановить поборы в школах
  Снег - не помеха для ВНО
  Внимание! Открыт раздел тестов ЗНО онлайн! Пройти пробное тестирование ЗНО можно прямо сейчас!
  Россия начинает войну с "липовыми" дипломами
  Успеваемость в ВУЗе или подработка?
  Studcamp NAU - актуальный способ подачи информации для развития личности
  Кибер Битва ВУЗов
  Работа для студентов за рубежом - с переводом в зарубежный университет.
  Просто поржать :)
  Доигрались! Брать деньги со студентов ни за что не получится!
  Правила приём документов в ВУЗы 2012
  Для получений бакалавра достаточно будет экзамена
  Сравнение броузеров: ИЕ тягается с Мозиллой и Хромом
  В школу придёт Skype
  Даёшь стипуху 2012!
  Конкурс на участь у молодіжному освітньому семінарі «АгроПерспектива»
  Человеку, на котором отрабатывала удар для Табачника, я разбила очки
  Учитель - наставник, а не прислуга!
  Сегодня 1 сентября - Украина празднует день знаний ‎
  Новости сайта
  Советы студентам
  Шпаргалки
      Шпаргалки 9 класс и 11 класс
      Шпаргалки для студентов
  Онлайн тесты
      Мужские онлайн тесты
      Тесты для девушек онлайн
      ЕГЭ - тесты онлайн
      Тесты для мужчин и женщин
      Тесты ЗНО онлайн
  Софт студента
  Права студента
  Работа для студентов
  Кухня студента
  Фильмотека
  Игры
      Alawar игры
      Флеш-игры
  Внешнее независимое тестирование
      Тестирование 2012
      Тестирование 2011
      Результаты тестирования 2010
      Результаты тестирования 2011
      Тестирование 2010
      Тестирование 2009
  Правила дорожного движения
  Бухгалтерский учёт для студентов
  Студенческие сайты

Banner_2

Теги

Нет тегов