
Експерт: українські ВНЗ ввійдуть до світових рейтингів тоді, коли навчання в них буде вестися міжнародними мовами

14 квітня у залі Вченої ради Київського інституту міжнародних відносин Університету імені Т.Шевченка (КНУ) відбулася міжнародна науково-політична конференція на тему: "Стратегія зовнішнього впливу і вища освіта в Україні".
В конференції взяли участь народні депутати України Максим Луцький, Петро Мельник, радник Прем’єр-міністра України Анатолій Толстоухов, автор книги "Путін. Його ідеологія" Олексій Чадаєв (РФ), Керівник Центру системного аналізу й прогнозування Ростислав Іщенко, Голова ВГО "Правозахисна організація "Спільна Мета" Руслан Бортнік, а також ціла низка впливових громадських діячів, науковців та експертів.
На конференції йшлося про фактори впливу іноземних держав (США, Росії) на формування державної політики в освітній сфері. Визначались і основні проблеми галузі: корумпованість, низький рівень самоврядності, технічна відсталість, а також аналізувались шляхи їх розв’язання.
"Якщо проаналізувати рейтинг провідних ВНЗ світу то очевидно, що до першої сотні кращих входять ті, де навчання здійснюється переважно міжнародними мовами. І це об’єктивний процес. Адже сьогодні на 6-8 основних міжнародних мовах викладено до 95% всієї наукової та навчальної інформації. І навчання на місцевій мові обмежує можливості якісного доступу до цього масиву знань, і, таким чином, погіршує та консервує освіту", - відзначив Голова ВГО "Правозахисна організація "Спільна Мета" Руслан Бортнік.
"Головним напрямом реформування мовної освіти має стати вивчення та викладання мов згідно з вимогами Ради Європи, які були розроблені представниками країн-учасників проектів у сфері сучасних мов при Раді Європи. Україні час відійти від застарілого радянського підходу формування фактично одномовної освіти при вивченні (при цьому не дуже якісному) іноземних мов. Зрозуміло, що в СРСР це робилося в значній мірі осмислено - автоматично формувався додатковий бар’єр з західною цивілізацією. Проте в сучасній Україні такий підхід знайшов своє продовження, тільки російську мову поміняли на українську. Вища освіта й наука в Україні не впливає на світові процеси в цих галузях, не є гравцем, але й до цього часу в значній мірі елементарно відрізана від світового інформаційного поля", - сказав Руслан Бортнік.
"Виходом для України з цієї ситуації може стати унормування можливості навчання осіб у ВНЗ (насамперед, магістрів, аспірантів, докторантів) англійською мовою як провідною міжнародною та російською як регіональною, що відкриє істотно нові можливості до підвищення рівня науки в Україні, привабливості для навчання іноземних студентів, роботи іноземних науковців та досяжності горизонтів розвитку освіти світового рівня. Після цього, через певний час, українські ВНЗ також з’являться у світових рейтингах", - відзначив Руслан Бортнік.
"Експерт: українські ВНЗ ввійдуть до світових рейтингів тоді, коли навчання в них буде вестися міжнародними мовами" можно
![]() ![]() |
Код для вставки статьи на сайт, блог или форум:
|
19.04.2011 эту статью опубликовал Lord.
Чтобы опубликовать свою статью авторизируйтесь или зарегистрируйтесь
|
|
|
Статьи на схожие темы
Навигация



















































































Теги
Популярно на Студпортале




Новое на студенческом сайте








Ваш комментарий: